Szkolenia

Mięśnie dna miednicy dla kobiet

Kliknij aby zobaczyć opis szkolenia i program
Drogie Panie, serdecznie zapraszam na typowo kobiece szkolenie z mięśni dna miednicy.
Kieruję je do wszystkich kobiet- do tych po porodach, jak również tych, które dopiero planują zajście w ciążę; do tych, które nie rodziły, a borykają się z problemami nietrzymania moczu lub obniżenia narządu rodnego; do tych, które są zupełnie zdrowe ale dbają o siebie i myśląc o przyszłości, są świadome potrzeby profilaktyki dysfunkcji mięśni dna miednicy; do tych, które są matkami córek, i chcą zadbać o ich prawidłowy rozwój i uchronić je przed tzw. kobiecymi problemami oraz do tych, których po prostu boli kręgosłup i przeszkadza odstający brzuch, a czują potrzebę, by coś już z tym zrobić;)
Szkolenie składa się z siedmiu modułów i trwa około 4h (z małą przerwą kawową). Wszystkie moduły są ze sobą ściśle powiązane i zawierają w sobie dużo ćwiczeń praktycznych. Poniżej przedstawiam program szkolenia.

W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 723659430 i adresem e-mail: fizjoterapia@chudobina.pl

Pozdrawiam
A.Chudobina

Program szkolenia „Mięśnie dna miednicy dla kobiet”
Prowadzący: dr Aleksandra Chudobina

1. Fizjologia i patologia układu moczowo-płciowego u kobiet. Mięśnie dna miednicy – ich funkcje w stabilizacji tułowia, wpływ na przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz ich rola w czynnościach fizjologicznych oraz seksualnych. Błędy popełniane przez kobiety w ich lokalizacji i pracy nad nimi. Część teoretyczno-praktyczna.
2. Ciąża, poród drogami naturalnymi/przez cesarskie cięcie i połóg w aspekcie oddziaływania na dno miednicy. Ćwiczenia i metody pracy z mięśniami dna miednicy w tych okresach oraz profilaktyka „spustoszeń poporodowych”. Część praktyczna.
3. Zagrożenia w rozwoju układu moczowo-płciowego u dziewczynek w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prawidłowa higiena, nocnikowanie, kontrola pęcherza oraz metody pracy nad osłabionymi mięśniami brzucha u dzieci. Część teoretyczno-praktyczna.
4. Nietrzymanie moczu – jego typy, przyczyny, ćwiczenia i metody pracy nad dysfunkcjami pęcherza moczowego, kontrola zwieracza cewki moczowej, prawidłowa higiena oddawania moczu i zapobieganie nietrzymaniu moczu w okresie pomenopauzalnym. Część teoretyczno-praktyczna.
5. Zaburzenia statyki narządów miednicy mniejszej – obniżenie lub wypadanie narządu rodnego- zapobieganie i leczenie. Część teoretyczno-praktyczna.
6. Fizjoterapia dna miednicy po zabiegach operacyjnych w obrębie brzucha, krocza oraz narządu rodnego. Część teoretyczno-praktyczna.
7. Zespoły bólowe kręgosłupa lędźwiowego a stabilizacja mięśni dna miednicy. Czynność mięśni brzucha. Rozejście m.prostego brzucha. Część praktyczna.

Badanie i terapia stawów skroniowo-żuchwowych dla stomatologów

Kliknij aby zobaczyć opis szkolenia i program
Szkolenie skierowane jest zarówno do lekarzy stomatologów jak i fizjoterapeutów planujących pracę w zespole terapeutycznym fizjoterapeuta-stomatolog. Pokazuje jak należy łączyć możliwości terapeutyczne stomatologa z szerokim wachlarzem metod fizjoterapeutycznych uzyskując lepsze wyniki leczenia u pacjentów z dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego. Umiejętności zdobyte na tym szkoleniu poszerzą również możliwości diagnostyczne stomatologów, by lepiej rozpoznać problemy mięśniowo-szkieletowe nie tylko w obrębie samego stawu, dzięki czemu pozwolą im dobrać skuteczną i kompleksową terapię.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani tym szkoleniem zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 723659430 i adresem e-mail: fizjoterapia@chudobina.pl

Pozdrawiam
A.Chudobina

Praktyczny warsztat z ergonomii pracy dla

Kliknij aby zobaczyć opis szkolenia i program
Autorski cykl szkoleń „Praktyczny warsztat z ergonomii pracy” przygotowany jest dla firm zatrudniających pracowników zarówno biurowych jak i fizycznych, chcących poprawić jakość ich pracy, ograniczyć zmęczenie i zapobiec powstawaniu błędów jakościowych, przez co skutecznie podnieść wydajność pracy oraz wyraźnie zmniejszyć absencję pracowników.

Innowacyjność projektu polega na przedstawieniu problemu profilaktyki przeciążeń aparatu ruchu i nieprawidłowości związanych z trybem wykonywanej pracy w sposób praktyczny, a ponadto celowany na poszczególny typ stanowiska pracy. Wdrożenie szkoleń poprzedzone jest zawsze audytem ergonomicznym w firmie, w celu zapoznania się z właściwościami wszystkich stanowisk pracy i opracowaniem indywidualnych programów profilaktycznych dla każdego z nich.

Nowatorskie metody szkoleniowe, zawierają analizę zdjęć, materiałów filmowych i wykorzystanie modeli struktur organizmu ludzkiego, ale przede wszystkim oparte są na praktycznym odczuwaniu postaw, ćwiczeniach poprawnych ergonomicznie wzorców ruchowych, chwytów, sposobów przemieszczania i podnoszenia większych gabarytowo i wagowo produktów. Ćwiczenia praktyczne poprzedzone są dawką wiedzy z zakresu biomechaniki przeciążeń jak i elementami aktywnej profilaktyki bólów we wszystkich odcinkach kręgosłupa i innych stawach. Szkolenie utrzymane jest w nurcie nauki przez doświadczenie, co umiejscawia je rownież w kategori praktycznych warsztatów. Zajęcia prowadzone są w salach szkoleniowych oraz bezpośrednio w halach produkcyjnych lub przy stanowiskach pracy biurowej, co pomaga w realistycznym odzwierciedleniu warunków panujących na stanowiskach pracy.

Realizowane w tak sposób treści są doskonałym środkiem wspomagającym pracowników oraz kadrę zarządzającą w procesie edukacji zdrowotnej, prewencji przeciążeń i uszkodzeń kręgosłupa i stawów obwodowych. Udowadniają, ze zdrowa i komfortowa praca wpływa znacząco na zadowolenie pracowników i ich efektywność.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani tym szkoleniem zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 723659430 i adresem e-mail: fizjoterapia@chudobina.pl

Pozdrawiam
A.Chudobina